Co to jest DC++ ?

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Direct Connect jest dość  znanym programem do wymiany plików typu p2p (peer to peer) . DC różni się od innych programów typu p2p (np. KaZaA) różni się tym, że nie od razu po połączeniu się wpisujemy do wyszukiwarki poszukiwany przez nas plik. Zanim zaczniesz szukać jakichkolwiek plików musisz się wcześniej załogować na tzw. HUB podając jego nazwę lub IP, ale zanim połączysz się z danym HUBem musisz spełniać z góry wcześniej określone przez administratorów warunki przebywania. Najczęściej jest to:
Musisz udostępnić minimum 5GB danych oraz np. 3 tzw. uploady (ilość połączeń naraz z Twoimi danymi - sloty).
Udostępniasz swoje pliki, aby inni też mogli sobie od Ciebie coś ściągnąć a nie tylko Ty od nich.
Nie możesz udostępnić katalogów systemowych typu: Program Files, Windows. W konsekwencji udostępniania tzw. śmieci możesz zostać wyrzucony z danego HUBa, albo otrzymać bana (bezpowrotne rozłączenie z HUBem). DC ma ta wyższość nad innymi programami do wymiany plików, że możesz połączyć się z HUBem, który "oferuje" np. same pliki mp3-rockowe, albo same filmy. Więc jak potrzebujesz jakiś program to łączysz się do odpowiedniego HUBa (oczywiście, jeżeli spełniasz jego warunki) i w polu search wpisujesz nazwę programu. Chyba jedyna wada DC jest to, że większość HUBów jest praktycznie niedostępna. Zazwyczaj są to HUBy zagraniczne stawiające "rygorystyczne" warunki dla swoich użytkowników np. minimum udostępnionych danych to 50GB. Oczywiście są też polskie serwery, które wymagają niekiedy kilkunastu MB udostępnionych plików. Istnieje też możliwość połączenia się bezpośrednio z danym użytkownikiem znajdującym się na danym hubie, wtedy możesz przeglądać wyłącznie zasoby tej osoby, a czasami jest to dość dużo danych czasami przekraczają 100GB! Możesz również ustawić auto-łączenie z danym HUBem po starcie programu. Przy pierwszym uruchomieniu DC musisz określić kilka ważnych rzeczy: nick (Twój login, po którym będziesz rozpoznawany), E-Mail (adres Twojej wirtualnej skrzynki pocztowej), Connection Speed (rodzaj łącza, którego używasz), podać katalogi lub całe partycje dyskowe, które chcesz udostępnić innym użytkownikom (pamiętaj, aby nie udostępniać plików-śmieci, które będą nikomu niepotrzebne), opis (rodzaj plików, które udostępniasz np. mp3, filmy itp.). Pamiętaj też, że nie powinieneś zmieniać swojego nicka, ponieważ jeśli ktoś w jakiś sposób stracił połączenie z Tobą i nie skończył pobierania to może już nie znaleść takiego samego pliku! Ściągane przez siebie pliki możesz w każdej chwili przerwać, a następnie innym razem wznowić połączenie oczywiście, jeżeli użytkownik, od którego pobierałeś dany plik jest zalogowany.
Na niektórych HUBach przebywa prawie 1000 użytkowników, co daje niekiedy po kilka TG danych udostępnianych w tym samym czasie. Żeby "nie spóźnić się" z połączeniem do danego HUBa (użytkownicy mają ograniczoną liczbę połączeń z ich shared folderami - udostępnionymi danymi), więc może już zabraknąć wolnego slotu dla Ciebie. Najlepiej załogować się wcześnie rano i już od rana ściągać duże pliki np. filmy, gry.